Вернуться назад
Вагінальний кандидоз: причини, симптоми і способи лікування

Причини виникнення вагінального кандидозу

Вульвовагінальні патології - статистично одні з найпоширеніших захворювань в гінекології, не тільки в Україні, а й в усьому світі. Актуальність цього питання підтверджується його активним обговоренням на спеціалізованих конференціях. Багато сучасних наукових робіт та досліджень спрямовані на пошук вирішення цих проблем.

Найчастіше жінки до 35 років звертаються до гінеколога зі скаргами на неприємні виділення - синдром вагінальних виділень, який може бути викликаний: різного роду інфекцією, фізіологічними і патологічними станами статевих органів, спровокований депресією, психосексуальними проблемами.
Одним з найбільш поширених захворювань, що характеризуються синдромом вагінальних виділень, є кандидоз.
Близько 75% жінок репродуктивного віку перенесли вагінальний кандидоз хоча б раз в житті, приблизно у половини жінок були повторення захворювання, і у 5% він перейшов в хронічну форму.
Хвороба суттєво знижує якість життя жінки, негативно впливає на її соціальне й особисте життя, а стрес від невпевненості в собі ще більше погіршує ситуацію.
Крім того, необхідно відзначити, що захворюваність вульвовагінальним кандидозом при вагітності зростає на 10-20%, частота викиднів підвищується в 1,5 рази, ризик інфікування плода та новонародженого - в 2,4 рази. Також кандидоз зустрічається у кожної 3-й онкологічної пацієнтки.


 

Кандидоз піхви викликаний дріжджовими грибками групи Candida. Складність лікування полягає в тому, що вони здатні довго виживати в організмі людини і навіть розмножуватися усередині клітин, що відповідають за нейтралізацію збудника інфекції.
Симптоми вагінального кандидозу:
● виділення (творожистая структура, білий колір, кислий запах);
● набряк стінок вульви і піхви;
● свербіж;
● печіння;
● почервоніння слизової оболонки вульви і / або шийки матки;
● проблеми при сечовипусканні;
● дискомфорт при статевому акті.

При появі навіть декількох симптомів необхідно звернутися до лікаря і обов'язково пройти комплексну діагностику, яка ідентифікує вид збудника і допоможе фахівцеві правильно підібрати лікування.
Ефективність боротьби з кандидозом дуже знижує небажання пацієнтки пройти тривалу терапію, безконтрольне використання місцевих безрецептурних лікарських засобів і системних протигрибкових препаратів. Некоректна терапія робить грибки, що викликають кандидоз вульви і вагіни, ще більш стійкими до проведеного лікування, що призводить до рецидивів і хронізації захворювання. Щоб не нашкодити своєму здоров'ю самолікуванням, краще звернутися до фахівців.
 

Виникає питання - чим лікувати вагінальний кандидоз. Вакцинотерапія - новий підхід до лікування хронічного захворювання і профілактики рецидивів. Для проведення вакцинотерапии використовують препарат «Кандівак», до складу якого входить 4 штами інактивованих мікроорганізмів. Він формує специфічний імунний захист, знижує стійкість мікроорганізмів до проведеної терапії, за рахунок чого дискомфортні симптоми проходять. «Кандівак» значно знижує ризик виникнення рецидиву. Препарат можна приймати дітям з 7 років і дорослим. Добова доза - 1 капсула натщесерце. Курс лікування: 3 цикли по 10 днів, з перервами в 20.

Задати питання